SmileyCentral.com

II kolejka

16.09.2008 godzina 17.00 K.S. Concordia Knurów - GKS Piast 97 Gliwice

0 : 2   (0 : 1)

strzelcy bramek :     8 min  0 : 1 - Kamil Wawoczny (głową) asysta P.Kwaśniewski
                           40 min  0 : 2 - Paweł Zeiner asysta P.Strug

skład: Maciej Stanek, Adrian Dorosławski, Adam Pilichowicz, Denis Różak, Paweł Dryk, Remigiusz Łuszcz, Przemysław Strug, Dawid Dorosławski, Piotr Kwaśniewski, Antoni Konderak, Paweł Zeiner, Kamil Wawoczny, Łukasz Niemiec, Patryk Świerk.

Mecz drugiej kolejki rozgrywek rocznika 97 z udziałem naszych Piastunek odbył się w Knurowie przy ciągle padającym deszczu i bardzo niskiej (jak na końcówkę lata) temperaturze. Chłopcy grali na głównej murawie stadionu Concordii co sprawiło największą radość kibicom bo mogli się schronić na trybunie pod dachem
Trener Błażej był zmuszony bardzo mocno przemeblować skład ponieważ plaga chorób i kontuzji dopadła nasz zespół. Mimo to, tak jak i w poprzednim meczu z MKS Zaborze nasi posiadali ogromną przewagę a rywale zaledwie kilka razy mieli okazję przekroczyć połowę boiska. Już w pierwszej akcji meczu mieliśmy wyborną okazję do objęcia prowadzenia, kapitalnym silnym strzałem popisał się Piotrek Kwaśniewski jednak trafił w poprzeczkę.
Pierwszą bramkę dla Piasta strzelił Kamil Wawoczny wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony kapitana naszej drużyny Piotra Kwaśniewskiego.Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu jednak szczęście sprzyjało Concordii a dodatkowo nasza drużyna grała dość schematycznie bardzo rzadko wykorzystując boczne sektory boiska.Dlatego do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się ani trochę. Nasi bezustannie atakowali, jednak nie mogli wykorzystać wielu dogodnych sytuacji, brakowało ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki, czasami piłka była zbyt długo rozgrywana ale było też i tak że nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za uderzenie z dystansu. Wynik meczu ustalił w 40 minucie meczu Paweł Zeiner wykorzystując dokładne podanie Przemka Struga. Paweł miał czas by przyjąć piłkę tyłem do bramki, obrócić się i celnie uderzyć. Obrońcy Concordii nie przeszkadzali. Wiele nerwów stracił podczas tego spotkania trener, co rusz pokrzykiwał na swoich zawodników którzy zapewne z powodu deszczu i chłodu momentami sprawiali wrażenie śpiących.A może stało się tak dlatego, że zdolnych do gry było tylko 14 chłopców.
Mamy nadzieję, że do następnego meczu wielu z dziś niedysponowanych powróci do zdrowia i trener bedzie mógł korzystać z większej ilości zawodników.Do następnego meczu mamy przecież aż dwa tygodnie.
Chłopcom dziś reprezentującym nasze barwy gratulujemy zwycięstwa .

Opinia trenera : Był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym roku. Zawodnicy nie wykonywali założeń taktycznych.Być może wpływ na to miały duże ubytki kadrowe a może przyczyną były złe warunki atmosferyczne.